Muzeum Ustrońskie

Muzeum bylo otevřeno 18. dubna 1986 v ulici Hutnicza 3, na území bývalého průmyslového komplexu vysokopecního závodu „Klemens”. Muzeum založila továrna FSM (spolupracující s podnikem Fiat). Instituce sídlí v budově řízení ocelárny, která je stará více než 200 let.

Pro veřejnost jsou přístupné výstavy v prvním patře, přízemí a v skanzenu, kde jsou vystaveny monumentální kovářské stroje. Naše sbírka obsahuje mnoho působivých strojů a dalších historických artefaktů z průmyslové a zemědělské minulosti Ustroni. Bohatá etnografická sbírka našeho muzea zahrnuje mimo jiné expozici těšínského kroje, krásné krajky a výšivky i jedinečné staré domácí spotřebiče.

Kromě toho dočasné výstavy představují díla současných umělců spojených s regionem. Zde můžete sledovat vzrušující filmy o historii a tradicích Ustroni a také získat mnoho zajímavých regionálních publikací. Můžete se zúčastnit workshopů v Domku Tvůrčí Práce vedle muzea. Je zde také možnost zakoupit jedinečné suvenýry od místních lidových umělců. Čeká zde na vás přátelská atmosféra, můžete se dotýkat a cítit starodávné předměty, nabízíme také mnoho atrakcí pro děti, zejména možnost hrát si se starými zábavnými hračkami.

Zdroj: https://muzeum.ustron.pl/pl

Následující
Předchozí

Další zastavení

Wisła

Lovecký zámeček Habsburků

Třinec

Po stopách dřeva, železa a lidí

Wisla

Dřevěný kostel u Rezidence prezidenta – Rezidence prezidenta Polské republiky na Zadním Groně